Kontakt - Afrikagrupperna

Kontakt

Afrikagruppernas kontor ligger i Stockholm och regionala kontoret i Johannesburg i Sydafrika. Vill du nå oss? Skicka ett mail till post@afrikagrupperna.se

Telefontider: 09-15 (lunchstängt kl. 12-13)
E-post: post@afrikagrupperna.se
Adress: Tegelviksgatan 40, 116 41 Stockholm

Presskontakt

Sofia Wallgren
Tel. 072 076 74 00
sofia.wallgren@afrikagrupperna.se

Vid brådskande ärenden kontakta
Generalsekreterare Louise Lindfors
Tel. 073 941 79 76

Besök gärna vårt pressrum eller mejla till sofia.wallgren@afrikagrupperna.se för pressinfo eller pressbilder
För pressbild på Louise Lindfors besök Mynewsdesk

Givarfrågor

Nathalia Lucas eller Anna Nordstrand
tel. 08 442 70 60
insamling@afrikagrupperna.se

Medlemsfrågor

Boel Johnsson
tel. 08 442 70 77
medlem@afrikagrupperna.se

Ledning

Louise Lindfors

Generalsekreterare

Mobil:073 941 79 76

E-post: louise.lindfors@afrikagrupperna.se

Anna Nordstrand

Tf. Kommunikationsansvarig

Mobil:073 718 40 53

Telefon:08 442 70 83

E-post: anna.nordstrand@afrikagrupperna.se

Jenny Nilsson

Internationell Programchef

Mobil:072 076 73 51

Telefon:08 442 70 73

E-post: jenny.nilsson@afrikagrupperna.se

Agneta Kuhbier

Ekonomiansvarig

Mobil:073 939 89 49

Telefon:08 442 70 74

E-post: agneta.kuhbier@afrikagrupperna.se

Dean Van Rooy

Regional Koordinator

Telefon:+27 825 77 91 06

E-post: dean.van.rooy@afrikagrupperna.se

Simon Eriksson

HR-ansvarig

Mobil:070 151 61 84

Telefon:08 442 70 67

E-post: simon.eriksson@afrikagrupperna.se

Kommunikation

Boel Johnsson

Engagemangskoordinator

Mobil:0720 76 73 97

Telefon:08 442 70 77

E-post: boel.johnsson@afrikagrupperna.se

Hanna Ståhl

Samordnare inom kommunikation

Mobil:070 787 55 05

E-post: hanna.stahl@afrikagrupperna.se

Hope Khoza

Regional Kommunikatör

Mobil:+27 67 414 8901

E-post: hope.khoza@afrikagrupperna.se

Mitra Mäki

Regional Kommunikatör

Mobil:072 077 52 61

E-post: mitra.maki@afrikagrupperna.se

Nathalia Lucas

Projektledare Insamling

Mobil:072 076 74 05

Telefon:08 442 70 76

E-post: nathalia.lucas@afrikagrupperna.se

Petter Westerman

Projektledare Kommunikation

Mobil:073 942 92 65

E-post: petter.westerman@afrikagrupperna.se

Rebecca Cederholm

Styrelsesekreterare

Mobil:070 399 29 88

E-post: rebecca.cederholm@afrikagrupperna.se

Sofia Wallgren

Kommunikatör & Pressansvarig

Mobil:072 076 74 00

E-post: sofia.wallgren@afrikagrupperna.se

Bella

Glädjespridare

E-post: post@afrikagrupperna.se

Program

Anna Ushamba

Programhandläggare

Mobil:+27 82 886 7170

E-post: anna.ushamba@afrikagrupperna.se

Anna Glover

Policyrådgivare – SRHR

Mobil:072 077 03 06

E-post: anna.glover@afrikagrupperna.se

Annika Lillemets

Vik. Policyrådgivare – Naturresurser, företag & mänskliga rättigheter

Mobil:070 825 06 34

E-post: annika.lillemets@afrikagrupperna.se

Emelie Muntrakis

Policyrådgivare – FÖRÄLDRALEDIG

Mobil:070-129 90 34

E-post: Emelie.muntrakis@afrikagrupperna.se

Gloria Jimwaga

Policyrådgivare – Mat & markrättigheter

Mobil:072 076 74 06

E-post: gloria.jimwaga@afrikagrupperna.se

José Adalima

Programhandläggare

Telefon:+27 82 958 07 57

E-post: jose.adalima@afrikagrupperna.se

Martin Salmonsson

Controller

Mobil:072 076 74 08

Telefon:08 442 70 86

E-post: martin.salmonsson@afrikagrupperna.se

Ntando Ndlovu

Progamhandläggare

Telefon:+263 (0) 772 590 935

E-post: ntando.ndlovu@afrikagrupperna.se

Telma Alegre

Programhandläggare

Telefon:+258 82 776 96 10

E-post: telma.alegre@afrikagrupperna.se

Ekonomi

Feroza Van Der Merwe

Ekonom

Mobil:+27 82 446 9774

E-post: feroza.vandermerwe@afrikagrupperna.se

Filip Högberg

Ekonom

Mobil:073 844 93 50

Telefon:08 425 197 91

E-post: filip.hogberg@afrikagrupperna.se

Sylvia Masoka

Administratör

Telefon:+27 79 321 7592

E-post: sylvia.masoka@afrikagrupperna.se

STÖD OSS